Krzewy i drzewa iglaste do ogrodu

Dziś drzewa i krzewy iglaste to dobry wybór do małego i dużego ogrodu. Pięknie prezentują się na działkach w stylu tradycyjnym i nowoczesnym, doskonale znoszą upały i cieszą oko zielenią przez cały rok. Dzięki tym zaletom zyskały nie mniejszą popularność niż ozdobne drzewa i krzewy liściaste oraz owocowe.

Jakie iglaki wybrać?

Dzięki różnorodności kształtów, odcieni i odmian iglaki łatwo wpasują się w każdy krajobraz. Bardziej też niż drzewa liściaste nadają się do cienia, więc to dobry wybór dla działek z małą ilością światła słonecznego. Jednak wybierając konkretne rośliny na swoją działkę, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  • specyfikę gleby,
  • przeważające kierunki wiatru, oświetlenie terenu;
  • wielkość dorosłej rośliny po kilku latach:
  • wymagania pielęgnacyjne (przycinanie, zabezpieczenie na zimę, podlewanie itp.).

Oryginalne i ciekawe połączenie do ogrodu dadzą drzewa liściaste i iglaste o różnej wysokości. Gęstsze i bardziej rozłożyste iglaki chętnie wykorzystywane są do tworzenia pięknych żywopłotów, dających ciszę i spokój. Te średniej wielkości harmonijnie komponują się z kwitnącymi roślinami ozdobnymi. Natomiast niewielkie krzewy to najlepszy wybór na działki o ograniczonej przestrzeni.

W asortymencie naszego sklepu mamy najpopularniejsze odmiany ozdobnych roślin, a także gatunki bardziej nietypowe i oryginalne. U nas znajdziesz  drzewa liściaste i iglaste do małych i dużych ogrodów w dowolnym stylu. Ponieważ ogrodnictwo to nasza pasja, chętnie służmy także radą przy wyborze. Zapraszamy!